Top 10 Geocaching Kısaltmaları

İster yeni başlamış, ister deneyimli bir Geocacher olun, "Geo-jargon" bilmiyorsanız zorluk yaşayabilirsiniz. İşte Top 10 Geocaching kısaltmaları.

BYOP
"Bring Your Own Pen/Pencil (Kendi Kalemini Getir)". Geocache sahiplerinin listelemelerinde sıkça kullandığı bu kısaltma, diğer Geocacher'lara kayıt defterini doldurmak için kendi kalemlerini getirmeleri gerektiğini belirtir.

CITO
Cache In Trash Out® (Cache İçeri Çöp Dışarı), tüm Geocaching toplulukları tarafından desteklenen sürekli bir çevre girişimidir. 2002 yılından beri Geocacher'lar, dünya çapında doğal alanları ve çevreyi temizleme etkinlikleri düzenler.

DNF
"Did Not Find (Bulunamadı)". Geocacher'ların bir Cache'i bulamadıklarında kullandıkları kısaltmadır. DNF kayıtları diğer Cacher'lara bulmanın zor olabileceği ya da Cache sahibine kaybolduğu hakkında bilgi verdiğinden oldukça yardımcıdır.

FTF


"First to Find (İlk Bulmak)". Geocacher'ların henüz bulunmamış bir Geocache'i bulduklarında fiziksel kayıt defterlerine ya da web sitesi üzerinden kayıt girerken kullandıkları kısaltmadır.

LPC

"Lamp Post Cache (Lamba direği Cache'i)". Lamba ya da elektrik direklerinin bir yerine saklanmış olan Cache'ler için kullanılan genel kısaltmadır.

SWAG

"Stuff We All Get (Değiş-Tokuşluk Şeyler)" Geocacherlar tarafından Cache'lerin içerisine bırakılan ve değiş-tokuş yapılan nesneleri ifade eden kısaltmadır.

TB

"Travel Bug®" künye görüntüsüne sahip, üzerinde özel bir kod bulunan ve bir Cache'den diğerine ya da bir Geocacher'dan başka birine geçen, takip edilebilir bir nesnedir. İlerleyişi Geocaching.com üzerinden takip edilebilir. Geocoin'ler gibi takip edilebilen başka bir türü belirten kısaltmadır.

TFTC

"Thanks for the Cache (Cache İçin Teşekkürler)". Geocacher'lar tarafından kayıt defterlerine ya da web sitesi kayıtlarına yazılan ve hazırlanıp saklanan o Cache için teşekkür anlamı taşıyan kısaltmadır. Not: Yinede web sitesi üzerinden kayıt girerken vakit ayırıp birkaç cümle yazmak teşekkür etmenin daha iyi bir yoludur.

TNLN

"Took Nothing Left Nothing (Bir Şey Alınmadı-Bırakılmadı)". Bir Geocacher tarafından eğer o kutuya bir şey bırakılmadı ve kutudan bir şey alınmadıysa kayıt defterine yazılan kısaltmadır.

TOTT

"Tools of the Trade (Araç-Gereçler)". Bir Geocache'i ararken/alırken/bulurken/kayıt yaparken kullanılan herhangi bir aracı belirten kısaltmadır.

YORUMLAR

Ad

Etkinliklerimiz,10,Geocaching,7,Geocaching Maceraları,23,Geocaching Sohbetleri,7,Geocaching Videoları,11,Haberler,14,Testler,5,Videolar,46,
ltr
item
Geocaching Türkiye: Top 10 Geocaching Kısaltmaları
Top 10 Geocaching Kısaltmaları
https://3.bp.blogspot.com/-Ejp4e_RDpvc/WDdOm7lqjVI/AAAAAAAADfg/RkvCIIh_I9AgOTGwTMrSMREfxjbnOSYeACPcB/s1600/00314259-6ea9-4b9e-a812-1be3d050b0cf.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Ejp4e_RDpvc/WDdOm7lqjVI/AAAAAAAADfg/RkvCIIh_I9AgOTGwTMrSMREfxjbnOSYeACPcB/s72-c/00314259-6ea9-4b9e-a812-1be3d050b0cf.jpg
Geocaching Türkiye
http://www.geocachingturkiye.org/2016/11/Top-10-Geocaching-Kisaltmalari.html
http://www.geocachingturkiye.org/
http://www.geocachingturkiye.org/
http://www.geocachingturkiye.org/2016/11/Top-10-Geocaching-Kisaltmalari.html
true
5328992025315702116
UTF-8
Tüm yazılar yüklendi İçerik bulunamadı TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevabı iptal et Sil Yazar Ana Sayfa SAYFA KONU Tümünü Görüntüle İLGİLİ YAZILAR KATEGORİ ARŞİV SEARCH TÜM YAZILAR İsteğiniz ile eşleşen herhangi bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa'ya geri dön. Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık şimdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 hafta önce Takipçiler Takip Et BU ÖZEL BİR İÇERİKTİR Görüntülemek için lütfen paylaşın Tüm Kodları Kopyala Tüm Kodları Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları / metinleri kopyalayamazsınız, lütfen [CTRL]+[C] (ya da MAC ise CMD+C) yapın