İnsanların Geocaching Yaparken Buldukları 15 İlginç Şey

Geocache'lerde bulunan bazı şeyler harika: Geocoin'ler, kahve kartları, oyuncaklar. Fakat Geocaching yaparken bulunan bazı şeyler ise ... nasıl desek, düpedüz İLGİNÇ!. Karşınızda insanların Geocaching esnasında karşılaştıkları en ilginç, en garip, en iğrenç şeyler.

1. Adada bir keçi kafatası

Bu keçi kafatası, Mississippi'nin ortasında, küçük bir adada, bir gölün ortasında, hiçbir keçinin yaşamayacağı bir yerde bulundu. (GC3RK5N)

2. "Koordinasyonlu" lama

Bu gülünç yüzlü lama yürüyerek size en yakın Geocache'nin koordinatlarını gösterecektir - ancak yalnızca bir avuç yulafınız varsa.

3. Veteranın kayıp köpek tasması

Genç Raymond çıktığı bir yürüyüşte köpeğinin tasmasını kaybetti. 25 yıl sonra, bir Geocacher Kelley Piekarek onları buldu ve Raymond'a geri götürdü.

4. Altın nikah yüzüğü

Ocak ayında bir Geocacher tarafından kaybedildi, 3 ay sonra başka bir Geocacher tarafından bulundu ve güvenli bir şekilde sahibine teslim edildi.

5. Geocacher, kaybolmuş küçük bir kız buldu

8 yaşındaki bir kız, anne ve babasıyla dolaşmaya çıktıktan 3 saat sonra bir akarsu kenarında ağlarken bulundu. Neyse ki, kurtarıcı Geocacher Mark Case (markcase) yakındaydı, onu buldu ve emniyetli bir şekilde ailesine teslim etti.

6. Tarihi eser

Dave Kurr Arizona'da Geocaching yaparken, 500-700 yıllık olabileceğine inanılan Yavapai halkından kalma nadir bulunan bir "Tizon Silinmiş çömlek" buldu.

7. Ağacın içinde bisiklet

Geocache için ipucu olarak "Ağaçta" derken, gerçekten de onu kastederiz! Washington'da Geocaching yaparsanız bu eski paslı bisikletin yerini bulabilirsiniz -GC kodunu spoiler olmaması için vermiyoruz.

8. Uçurumun kenarında bir karpuz

Geocacher "skraeling" zorlu bir yürüyüşten sonra yerden 20 metre yükseklikte bir kaya çıkıntısı üzerinde olgun, sağlam ve yapayalnız bir karpuz buldu.

9. Ormanda parkmetre

Park yapmak yasak bebeğim, orman (zeminine) park yasak.

10. On dört saat arabada sıkışıp kalan kadın

Bir kadın, arazi aracıyla toprak bentten aşağıya düştüğü kazada 14 saat aracı içinde sıkışıp kaldı. Dört Geocacher onu buldu ve hayatını kurtardı.

11. Canlı timsah

Bu, Geocacher Nuff'ın Geocaching yaparken çektiği gerçek bir fotoğraftır. Olay Florida'da gerçekleşiyor.

12. Yepyeni bir GPS

Şanslı bir Geocacher, yayınlandıktan sonra Geocache'i ilk bulan (FTF) olmanın ödülü olarak yepyeni bir GPS (sıfır kutusunda) buldu.

13. Yedi yüz dolar değerinde altın ve elmas saat

"Babam bundan birkaç yıl önce bir Cache'in içinde 700 dolar değerinde altın/elmas bir saat buldu. Muhtemelen kadının biri kocasını kaybettiği, nişanlısı ya da sevgilisinden ayrıldığı için bırakmış olmalı. Babam sahibiyle tekrar onu geri isteyip istemeyeceği hakkında görüştü ve hayır cevabı aldı."

14. Fahrenheit 451 kopyası

Gözlerinizi merakla doldurun, dedi. On saniye sonra ölür gibi yaşayın. Dünyayı görün. Fabrikalarda yapılan ya da ödenen hayallerden daha fantastik. - Ray Bradbury, Fahrenheit 451

15. Gerçek Geocaching "Doğaldır"

"Bir zamanlar ormanda bir Geocache bulmak için yürüyüş yaparken, diğer yönden yürüyen tamamen çıplak bir adam yanımdan geçti."

YORUMLAR

Ad

Etkinliklerimiz,10,Geocaching,7,Geocaching Maceraları,23,Geocaching Sohbetleri,7,Geocaching Videoları,11,Haberler,14,Testler,5,Videolar,46,
ltr
item
Geocaching Türkiye: İnsanların Geocaching Yaparken Buldukları 15 İlginç Şey
İnsanların Geocaching Yaparken Buldukları 15 İlginç Şey
https://4.bp.blogspot.com/-PTtmIWvTwis/WDdMK2noEUI/AAAAAAAADfI/AqBQlLnRzpcipPdRmG7Ckyvid9hZxQQDQCLcB/s1600/ebb781ca-3664-4a8.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-PTtmIWvTwis/WDdMK2noEUI/AAAAAAAADfI/AqBQlLnRzpcipPdRmG7Ckyvid9hZxQQDQCLcB/s72-c/ebb781ca-3664-4a8.jpg
Geocaching Türkiye
http://www.geocachingturkiye.org/2016/11/insanlarin-Geocaching-Oynarken-Bulduklari-15-ilginc-sey.html
http://www.geocachingturkiye.org/
http://www.geocachingturkiye.org/
http://www.geocachingturkiye.org/2016/11/insanlarin-Geocaching-Oynarken-Bulduklari-15-ilginc-sey.html
true
5328992025315702116
UTF-8
Tüm yazılar yüklendi İçerik bulunamadı TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevabı iptal et Sil Yazar Ana Sayfa SAYFA KONU Tümünü Görüntüle İLGİLİ YAZILAR KATEGORİ ARŞİV SEARCH TÜM YAZILAR İsteğiniz ile eşleşen herhangi bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa'ya geri dön. Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık şimdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 hafta önce Takipçiler Takip Et BU ÖZEL BİR İÇERİKTİR Görüntülemek için lütfen paylaşın Tüm Kodları Kopyala Tüm Kodları Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları / metinleri kopyalayamazsınız, lütfen [CTRL]+[C] (ya da MAC ise CMD+C) yapın