CITO


 • [accordion]
  • Cache In Trash Out® (CITO) Etkinlikleri
   • Cache In Trash Out® yani Türkçe ismiyle Cache içeri çöp dışarı etkinlikleri, dünya çapındaki Geocaching toplulukları tarafından desteklenen ve sürekli devam eden bir çevre girişimidir. 2002 yılından beri yapılan ve etkinliklerde Geocacher'lar, dünya çapındaki parkların ve diğer Geocaching'e uygun alanların temizlenip iyileştirilmesini amaçlar. Tamamen gönüllü olan bu çabalar sayesinde doğal güzelliklerin ve kaynakların korunmasına yardımcı olunur.

    Tüm dünyadaki Geocacher'lar, uluslararası CITO haftasını bulundukları çevrede bir CITO etkinliği düzenleyip katılım sağlayarak kutlarlar. Bu etkinlikler çöp toplama, ağaç dikme ya da bitki örtüsünü düzenleme şeklinde olabilir. Esas amaç, birlikte doğayı olumlu etkileyip onun adına birşeyler yapmak ve aynı zamanda eğlenmektir.
  • Her Zaman CITO Yapılabilir
   • Bu etkinlikler senede sadece bir kez düzenlenmek zorunda değildir. Bireysel de olsa yapılan her Geocaching macerasında kolayca gerçekleştirilebilir. Yanınızda bir çöp poşeti taşıyarak ormanda ya da başka bir yerde Geocache'i aramak için takip ettiğiniz yol üzerinde gördüğünüz çöpleri alabilirsiniz. Bu küçük hareket bile doğa adına çok büyük bir fark yaratacaktır.
  • Gün Boyunca ya da Haftasonu Süresince Devam Eden CITO Etkinlikleri
   • Diğer insanların da yardımıcıyla çok daha büyük bir CITO etkinliği organize edilebilir. Bir alanın yöneticisi ya da bir kuruluşla temasa geçip, toplum ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçlar doğrultusunda onlarla birlikte çalışabilir ve bu etkinlikleri bulunduğunuz lokasyonda istediğiniz zaman planlayabilirsiniz. Sadece özel mülkiyet ya da kamu işletmesi gibi bu tarz özel alanlarda etkinlik düzenlemeden önce gerekli izinlerin alındığından emin olunmalıdır.
  • Türkiye'de Düzenlenen CITO Etkinlikleri
   • Ülkemizde de her yıl CITO etkinliği düzenleniyor. Bunlardan ilki 24 Ağustos 2013 tarihinde İstanbul-Çekmeköy ormanında 21 kişinin katılımıyla gerçekleşti ve toplam 26 adet büyük torbalarda çöp toplanıp atıldı. Aynı gün, Türkiye'de düzenlenen ilk CITO etkinliğinin anısına bir Geocache saklandı. Bu Cache'in sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.Ülkemizdeki ikinci CITO etkinliği ise 26 Nisan 2014 tarihinde Kuzguncuk Bostanı'nda gerçekleştirildi. Geocacher'ların haricinde bu etkinliğe doğa severler, çevre dostları ve Kuzguncuk sakinlerinin de dahil olduğu yaklaşık 30 kişi katıldı. Bu etkinlikte de 40 civarı büyük boy torba çöp toplanıp atıldı.Geçmiş dönemlerde düzenlenmiş ve gelecekte düzenlenecek CITO etkinliklerine dair ayrıntılı bilgiyi Etinliklerimiz sayfasından takip edebilirsiniz.

Ad

Etkinliklerimiz,10,Geocaching,7,Geocaching Maceraları,23,Geocaching Sohbetleri,7,Geocaching Videoları,11,Haberler,14,Testler,5,Videolar,46,
ltr
static_page
Geocaching Türkiye: CITO
CITO
Geocaching Türkiye
http://www.geocachingturkiye.org/p/cito.html
http://www.geocachingturkiye.org/
http://www.geocachingturkiye.org/
http://www.geocachingturkiye.org/p/cito.html
true
5328992025315702116
UTF-8
Tüm yazılar yüklendi İçerik bulunamadı TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevabı iptal et Sil Yazar Ana Sayfa SAYFA KONU Tümünü Görüntüle İLGİLİ YAZILAR KATEGORİ ARŞİV SEARCH TÜM YAZILAR İsteğiniz ile eşleşen herhangi bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa'ya geri dön. Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık şimdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 hafta önce Takipçiler Takip Et BU ÖZEL BİR İÇERİKTİR Görüntülemek için lütfen paylaşın Tüm Kodları Kopyala Tüm Kodları Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları / metinleri kopyalayamazsınız, lütfen [CTRL]+[C] (ya da MAC ise CMD+C) yapın